• ראשי
 • תכנית הלימודים לתואר "מוסמך אוניברסיטה" - .M.A בגיאוגרפיה וסביבת האדם - התמחות בלימודי סביבה, חברה ותכנון

  עודכן: 28.08.2018

  קורסים, שעות ודרישות קדם:

  על התלמידים להתעדכן בהנחיות ובנהלים שנמצאים בידיעון.

   

  תכנית ההתמחות בלימודי סביבה, חברה ותכנון הינה תכנית מובנית שמטרתה ליצור שפה משותפת אינטרדיסציפלינרית בין נושאי סביבה וחברה וליישם ידע זה  בתחום תכנון סביבתי ועירוני.

   

   

  המסלול המחקרי
  (הכולל עבודת גמר)

  המסלול העיוני
  (ללא עבודת גמר)

  שיעור חובה

   2 ש"ס

   2 ש"ס

  שיעורי ליבה

   8 ש"ס

   8 ש"ס

  שיעורי מתודולוגיה ומיומנות

   4 ש"ס

   4 ש"ס

  פרויקט ישומי

   4 ש"ס

   4 ש"ס

  שיעורי בחירה והתמחות (כולל סמינריונים)

   10 ש"ס

   18  ש"ס 

  סמינר מחלקתי 2 סמסטרים (אחת לשבועיים)

  נוכחות חובה

   נוכחות חובה

   

   

   

  סה"כ

   28 ש"ס

  36 ש"ס

   

   

   

  מבנה התכנית:

  התכנית מורכבת משיעורי חובה בהיקף 2 ש"ס המועברים לכל תלמידי תואר שני בחוג.

   

  שיעורי ליבה בהיקף 8 ש"ס שיעורים אלו מיועדים להעניק תשתית תיאורטית משותפת לכל תלמידי התכנית. הם עוסקים בנושאי סביבה וחברה , בקשר ביניהם ובדרך יישומם בתכנון, בהתפתחות המחשבה התכנונית, בתיאוריות תכנון וגישות עכשוויות של תכנון עירוני ואזורי.

   

  שיעורי מתודולוגיה ומיומנות בהיקף 4 ש"ס: שיעורים העוסקים בגישות ובשיטות המחקר של הסביבה, החברה, תהליכי התכנון ויחסי הגומלין ביניהם, מנקודת מבט כמותית-סטטיסטית ואיכותית-פנומנולוגית. הקורסים יכולים להיחשב גם כשיעורי בחירה.

   

  פרויקט יישומי (4 ש"ס) מיועד לשלב את החומר הנלמד בעבודת צוות שעניינה טיפול מעשי בבעיה תכנונית בהיבט הסביבתי-חברתי ולאינטגרציה של הנושאים התאורטיים והמתודולוגיים שנלמדו במסגרת התכנית על מנת להתנסות הלכה למעשה בתכנון רב-תחומי ובתכנון יוזם. יש לבחור פרויקט יישומי אחד לפחות בהיקף של 4 ש"ס (פרויקטים יישומיים נוספים יכולים להיחשב גם כשיעור בחירה).

   

  שיעורי בחירה והתמחות (כולל סמינריונים) (10 או 18 ש"ס, בהתאם למסלול הלימודים, מחקרי או עיוני) מאפשרים התמחות בנושאים נבחרים שעניינם יחסי הגומלין בין חברה, סביבה ותכנון. ניתן לבחור מכלל רשימת הקורסים לתואר שני ובכלל זה קורסי ליבה ומתודולוגיה.

   

  הכרה בלימודים על ידי איגוד המתכננים:

  1. תלמידי לימודי סביבה, חברה ותכנון, יכולים להירשם לאיגוד המתכננים במעמד חבר-סטודנט כבר עם תחילת הלימודים לתואר שני. עם סיום לימודי תואר שני, הבוגרים יכולים להירשם כחברים באיגוד המתכננים.

  2. בוגרי לימודי סביבה, חברה ותכנון שהשלימו את ליבת לימודי "תכנון עירוני ואזורי" יהיו זכאים להירשם בפנקס המתכננים ,בכפוף להמצאת גיליון ציונים ולשיקול דעת איגוד המתכננים.

   

  אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
  אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
  UI/UX Basch_Interactive