חוברת "משפט ציבורי ומשפט פרטי"

עודכן: 23.11.2022

משפט ציבורי ומשפט פרטי

תיאור קצר של החוברת: באופן מסורתי נחלקים הכללים המשפטיים לכללים של המשפט הציבורי ושל המשפט הפרטי. המשפט הציבורי עוסק בעיקר ביחסים בין רשויות השלטון לבין עצמן וכן ביחסים בין רשויות השלטון לבין האזרחים – למשל משפט מנהלי ומשפט חוקתי, ואילו המשפט הפרטי עוסק ביחסים בין האזרחים לבין עצמם – למשל דיני חוזים ונזיקין. המסורת המשפטית גורסת כי הערכים העומדים מאחורי שדות משפטיים אלה שונים זה מזה: על המשפט הפרטי שולט בעיקר ערך החירות שלהפרט, ואילו על המשפט הציבורי שולטים שיקולים הנוגעים לטובת הציבור או לטובת החברה בכללותה. בחוברת זו נבחנים הגבולות בין המשפט הפרטי לציבורי והערכים העומדים מאחוריהם. לדיון בשאלות מופשטות אלו יש השלכות על זכויות יסוד חוקתיות. כך למשל, אנו שואלים בחוברת אם המדינה זכאית לאכוף על מעסיקות.ים לא להפלות בין עובדיהם.ן ולהימנע מלהפלות אותם.ן בגין מגדר למשל; או אם היא זכאית לחייב יצרני מוצרים ושירותים להימנע מלהפלות על רקע דת, גזע, נטייה מינית ועוד.

 

1. חוברת "משפט ציבורי ומשפט פרטי" מאת פרופסור אלון הראל בפורמט PDF.

 

2. חוברת "משפט ציבורי ומשפט פרטי" מאת פרופסור אלון הראל בפורמט EPUB.

 

לידיעתכם.כן, החוברות ניתנות להורדה בפורמטי PDF ו-EPUB. ניתן לקרוא את פורמט ה-EPUB באמצעות אפליקציה סטנדרטית, כמו GETBOOKS.

 

ניתן להמיר את החוברות לקינדל. אם ברשותכם.כן קינדל התומך בעברית ניתן להמיר את קובץ ה-PDF לפורמט AZW3 (באמצעות, למשל, תוכנת Calibre) במכשיר קינדל ללא תמיכה בעברית ניתן לקרוא את החוברות בפורמט PDF.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>