ברכות לפרופ' הנרי ברסטיקי על אישור מינויו לעמית סאקלר, פרופסור בכיר במינוי מיוחד

בית הספר למדעי המתמטיקה

28 מאי 2019

המתמטיקאי הצרפתי המפורסם, פרופסור הנרי ברסטיצקי (Henri Berestycki) התמנה לעמית סאקלר, פרופסור בכיר במינוי מיוחד בבית הספר למדעי המתמטיקה באוניברסיטת תל אביב. פרופסור ברסטיצקי קיבל הכרה עולמית בעקבות תרומתו רבת ההשפעה לתחומים שונים באנליזה לא לינארית, ויישומיה בפיזיקה מתמטית, תורת הרצף ובעירה. עבודתו כיום כוללת מודלים מתמטיים בכלכלה, ביולוגיה ומדעי החברה.

פרופסור ברסטיצקי מחזיק בקתדרה לאנליזה ומידול מתמטי בבית הספר ללימודים מתקדמים במדעי החברה של אוניברסיטת המחקר PSL בפריז, צרפת. הוא שימש כמנהל משותף של מרכז סטפנוביץ' למתמטיקה פיננסית באוניברסיטת שיקגו, וכדיקן המחקר באוניברסיטת PSL בפריז בשנים 2015-2017.

הפרסים של הנרי ברסטיצקי כוללים את פרס סופי ז'רמן של האקדמיה הצרפתית למדעים (2004), פרס גאי-לוסאק-האמבולדט למדענים צרפתים וגרמנים מצטיינים בכל התחומים (2004), ולגיון הכבוד הצרפתי (2010). פרופסור ברסטיצקי הוא חבר של כבוד באקדמיה האמריקאית למדעים ואומנויות.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive